• bg1

Për të festuar 100-vjetorin e themelimit të Partisë Komuniste të Kinës, Sichuan Xiangyue Power Component Co., Ltd. dhe COFCO Packaging Co., Ltd. mbajtën një ndeshje miqësore basketbolli ndërmjet orës 16:00 dhe 18:00 më 28 qershor.

Në fillim, lojtarët e të dyja palëve treguan një shpirt luftarak aktiv, duke goditur shpesh koshin e kundërshtarit dhe duke shënuar në zonën e bojës, pas dhjetëra raundesh.17 sekonda para përfundimit të pjesës së parë, të dyja skuadrat barazuan në 28. Në 17 sekonda, ekipi COFCO humbi një goditje.Skuadra e XY Towers nuk hoqi dorë nga sulmi, por shpejt depërtoi mbrojtjen e kundërshtarit dhe shënoi një lajup.Topi shkoi në bilbil dhe sinjalizues, shënoni.Fitoi duartrokitje nga publiku.

Me kalimin e ndeshjes në pjesën e dytë.Konsumi i energjisë fizike nga të dyja palët ishte serioz, dhe efikasiteti i të dyja palëve në fund sulmi u ul ndjeshëm, por si rezultat intensiteti i lojës nuk u ul.Rezultatet e të dyja palëve kanë qenë në krye të alternuar.XY Towers fituan lojën pa u dorëzuar kurrë nga shpirti dhe një avantazh të fortë në zonën e bojës.

Në fund të lojës.Lojtarët e të dyja palëve shtrënguan duart dhe i bënë nderimet njëri-tjetrit.Në të njëjtën kohë u shpreh edhe e ardhmja në fusha të tjera të komunikimit dhe qëllimit mësimor.Në fund, të dyja palët bënë një foto së bashku, duke lënë foto të bukura për të festuar 100 vjetorin e themelimit të Partisë Komuniste të Kinës.

Nëpërmjet kësaj loje basketbolli, kullat XY njerëzit dinë edhe më shumë se nëse punojnë në një ekip, kuptojnë edhe parimin e këmbënguljes për të fituar.Unë besoj se nën frymën e inovacionit të vazhdueshëm dhe guximit për të luftuar,

Kullat XY njerëzit patjetër do të krijojnë të shkëlqyera!